Prochem e400 red rx odplamiacz soki wina barwniki

Dostępność: brak towaru
Cena: 132,00 zł 132.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

 

 

E 400 RED RX 1 l

 

Odplamiacz przeznaczony na plamy barwnikowe z soków, wina, napojów

 

RED RX to preparat o specjalnej formule przeznaczony do usuwania z dywanów i tkanin zabarwień powstałych na skutek zaplamienia żywnością, napojami i niektórymi atramentami i barwnikami wodnymi. Red Rx usuwa skutecznie plamy z większości soków owocowych, napojów gazowanych i innych, czerwonego wina oraz atramentu i barwników. Produkt należy używać zgodnie z zaleceniami, a rezultaty jego zastosowania zależne są od typu i rozmiaru plamy oraz od tego, jak dawno doszło do zaplamienia, a także od rodzaju włókna.

 

Produkt w pełni oryginalny z polskiej dystrybucji posiadający polską etykietę oraz aktualną kartę charakterystyki!

SPOSÓB UŻYCIA:

Produkt gotowy do użycia lub 1:1 w przypadku plam na większej powierzchni.

Największą skuteczność uzyskuje się stosując:

-metodę wykorzystującą mokry ręcznik i żelazko

-pistolet parowy

Nanieść Red Rx bezpośrednio na plamę jedynie za pomocą aplikatora dyszowego. Unikać kontaktu z pozostałą powierzchnią dywanu lub tkaniny. W przypadku większych plam można rozcieńczyć Red Rx w równej części wody i nanieść na plamę za pomocą spryskiwacza spustowego. Przyłożyć białą szmatkę na czyszczoną powierzchnię i sprawdzić czy plama zmienia barwę. Powtarzać czynność aż do chwili, gdy dalsze czyszczenie nie przynosi skutków.

NIE WCIERAĆ!

Gdyż może to spowodować zniekształcenie runa lub zmianę tekstury. W przypadku trudnych do usunięcia plam nanieść Red Rx jedynie na plamę, po czym zwilżyć czystą, białą szmatkę wodą i przyłożyć ją złożoną na czyszczone miejsce. Nastawić żelazko parowe na wysoką temperaturę i przyłożyć je na 8 do 10 sekund na wilgotną, złożoną szmatkę. Nie dotykać żelazkiem dywanu lub tkaniny. Unieść żelazko i sprawdzić czy szmatka wchłonęła kolor z plamy. Powtarzać proces przykładając kolejno czyste kawałki szmatki (lub ręcznika) aż do chwili, gdy dalsze czyszczenie nie przynosi poprawy. Wypłukać roztworem preparatu B109 Fibre & Fabric Rinse i lekko ułożyć włókno szczotką.

UWAGA:

Niektóre barwniki i dywany o skręconym runie mogą okazać się nieodporne na działanie metody usuwania plam poprzez przenikanie ciepła.

Nasze wskazówki: 

Przed rozpoczęciem czyszczenia – zawsze przeprowadź próbę na małym kawałku czyszczonej powierzchni, aby sprawdzić czy nie dojdzie do jej odbarwienia.

Musisz zawsze pamiętać, że: nie można zagwarantować całkowitego usunięcia plam i uzgodnij tą kwestie z klientem przed rozpoczęciem całej procedury czyszczenia. Niektóre zabrudzenia, np. barwniki spożywcze, gorące napoje, preparaty kosmetyczne czy żywność (i inne) mogą spowodować trwałą zmianę koloru włókien i reagować na produkty służące do usuwania zabrudzeń w sposób odwrotny niż zamierzony. Niektóre przebarwienia mogą być trwałe. Bądź cierpliwy - niektóre zabrudzenia reagują powoli. Wszystkie plamy i zabrudzenia powinny być usuwane tak szybko jak to tylko możliwe, aby zapobiegać trwałym przebarwieniem. Im dłużej zabrudzenie pozostaje na dywanie, wykładzinie czy tapicerce, tym trudniej je usunąć. Zawsze usuń najpierw stałe zabrudzenie (wosk, klej, farbę itp.) używając szpatułki, patyczka detaszerskiego lub tępego noża. Zaczynaj zawsze od zewnętrznej krawędzi i posuwaj się do środka, żeby nie pozostawić odkształceń na włóknie.

Mokre i świeże zabrudzenia powinny być zawsze wytamponowane czystym białym ręczniczkiem, chustką lub pieluchą z materiału absorbującego. Nigdy nie używaj kolorowych ścierek. Delikatnie umieszczaj ręcznik na plamie i zbieraj wilgoć aż do skutku. Nakładaj małe ilości środka czyszczącego na włókno i tamponuj czystym białym ręcznikiem. Jeżeli czyszczony materiał farbuje lub jego kolor zmienia się – przerwij czyszczenie, poinformuj klienta lub skontaktuj się z nami! Nałożenie środka odbywa się na odpowiedzialność osoby czyszczącej. Końcowym etapem jest zawsze spłukanie powierzchni wodą lub najlepiej produktem o odczynie kwaśnym np. B109 Fibre & Fabric Rinse. Jeżeli jest to zalecane to zbierz całą pozostałą wilgoć ręcznikiem.

Specyfikacja produktu

  • Oferowane opakowanie: butelka 1 l z aplikatorem
  • Działa na plamy: wino, soki, napoje, kawa, herbata, musztarda, keczup, barwniki spożywcze, bejca, barwniki z mebli, atrament, długopis, tusz
  • Forma produktu: gotowy do użycia płyn lub do rozcieńczenia 1:1
  • pH: 8.5
  • Zbliżony odpowiednik: CHEMSPEC SPOT LIFTER lub TANIN SPOTTER, TERSUS SR105 SPOT AWAY

 

 

 

GORĄCO ZAPRASZAMY DO ZAKUPU !!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
platforma finansowa

Platforma Finansowa
finansowanie w pełni online.

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Sklep internetowy Shoper Premium