Technika prawidłowego czyszczenia wykładzin i dywanów

Technika prawidłowego czyszczenia wykładzin i dywanów

Do profesjonalnego wyczyszczenia będziemy potrzebować:

Opryskiwacz Rękawice ochronne Urządzenie szorujące Odkurzacz ekstrakcyjny Środki chemiczneŚrodki chemiczne
Opryskiwacz Rękawice ochronne Urządzenie szorujące Odkurzacz ekstrakcyjny Środki chemiczne

 

KROK I - ODKURZANIE

Dokładnie odkurzyć wykładzinę za pomocą zwykłego odkurzacza lub odkurzacza z obrotową szczotką cylindryczną. Stosowanie takich urządzeń jest rekomendowane z uwagi na lepsze wyniki w wydobywaniu zabrudzeń leżących głęboko przy samej osnowie wykładziny. Dodatkowo szczotka ta rozczesuje włókna dzięki czemu można następnie głębiej spenetrować czyszczoną powierzchnie chemią.

ODKURZANIE

KROK II – PRZYGOTOWANIE PRESPREYA

Przygotować roztwór czyszczący środka chemicznego. Produkt rozcieńczyć wg. informacji na etykiecie. Dla przykładu; produkt ENZ-ALL rozpuścić 1 miarkę 15ml (znajdującą się w wiaderku) na litr gorącej wody. Najskuteczniejsza temperatura wody do przygotowania preparatu powinna wynosić ok. 40-50OC. Dzięki temu łatwiej rozpuści się proszek i zarazem efekt czyszczenia będzie znacznie lepszy niż przy wodzie chłodnej.

PRZYGOTOWANIE PRESPREYA

KROK III – APLIKACJA PRESPRAYA

Przygotowany roztwór środka chemicznego wlać do zbiornika opryskiwacza i natryskać go na czyszczoną powierzchnię. Ilość produktu, który należy zużyć jest uzależniony od stopnia zabrudzenia oraz gęstości runa wykładziny. Średnie zużycie prespraya powinno oscylować w granicach 1 litra na 10m2. Wykładzina po nałożeniu chemii nie może być mokra lecz jedynie wilgotna. W miejscach gdzie występują mocniejsze plamy można punktowo nałożyć więcej produktu.

APLIKACJA PRESPRAYA

KROK IV – ROZPUSZCZANIE BRUDU

Odczekać około 10minut, aby chemia mogła zareagować i skutecznie rozpuścić zabrudzenia

 

KROK V – ROZPUSZCZANIE BRUDU CIĄG DALSZY
Po nałożeniu chemii możemy wspomóc jego rozpuszczanie przez mechaniczne wtarcie chemii we włókna wykładziny. W tym celu należy wykorzystać szczotkarkę jednotarczową lub walcową. W przypadku braku ww. urządzeń zalecamy użyć nylonowej szczotki ręcznej. Mechaniczne wcieranie chemii zawsze wspomaga efekt rozpuszczania zabrudzeń. Czynność tą wykonuje się w trakcie odczekiwania między zaaplikowaniem chemii, a jej odciągnięciem.

ROZPUSZCZANIE BRUDU CIĄG DALSZY

KROK VI - WYPŁUKIWANIE

Po odczekaniu wyznaczonego czasu i wtarciu chemii należy dokładnie wypłukać wykładzinę odkurzaczem natryskowo - ssacym (ekstraktorem) za pomocą dowolnego produktu płuczącego. Dla przykładu; FORMULA 90 rozpuścić 1 miarkę 15ml (znajdującą się w wiaderku) na 10 litrów gorącej wody. Płukanie przeprowadzać w dwóch turach; w pierwszej należy natryskiwać roztwór płuczący i zarazem odciągać brud natomiast w drugiej jedynie dokładnie odciągnąć brud. W przypadku znaczonego przemoczenia powierzchni odciąganie przeprowadzić kilkukrotnie do czasu kiedy w zauważymy, że odkurzacz już nie zasysa żadnych zabrudzeń.

WYPŁUKIWANIE

KROK VII - SUSZENIE

Wysuszyć dywan na odpowiednich stojakach, w przypadku wykładzin w miarę możliwości unikać kontaktu z czyszczoną powierzchnią do czasu jej wyschnięcia.

SUSZENIE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
platforma finansowa

Platforma Finansowa
finansowanie w pełni online.

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Sklep internetowy Shoper Premium