Jakie środki czystości do sprzątania wykorzystują profesjonaliści?

W czasie sprzątania sięgnąć trzeba po różnego rodzaju środki czystości. Jednak produkty tradycyjne różnią się nieco od tych przeznaczonych dla profesjonalistów. Jakie środki czystości do sprzątania wykorzystują firmy sprzątające? Czy są one drogie i jakie ich rodzaje można wyróżnić?

Jakie środki czystości do sprzątania stosowane są w domach?

W domach prywatnych zazwyczaj nie trzeba sięgać po silne preparaty chemiczne. Wystarczy mieć pod ręką standardowe detergenty o dość łagodnym działaniu. Wciąż dużą popularnością cieszą się też domowe metody sprzątania. 

Trzeba w tym przypadku uważać na środki czystości niskiej jakości. Bardzo tanie produkty mogą bowiem okazać się niebezpieczne. Narażają domowników na uczulenia i wywołują reakcje alergiczne. Mogą podrażniać i wysuszać skórę dłoni. Lepiej więc zainwestować w bardziej profesjonalne środki czystości. 

Jakie środki czystości do sprzątania sprawdzają się w gastronomii?

Sprzątaniem dużych obiektów zajmują się na ogół profesjonalne firmy sprzątające. Wykorzystują do pracy profesjonalne środki czystości. To dzięki odpowiednim detergentom sprzątanie może być naprawdę skuteczne. Wysokiego poziomu higieny wymaga np. branża gastronomiczna. Stosowane w tym przypadku środki czystości podlegają surowym normom prawnym. 

Na rynku nie brakuje środków czystości dedykowanych dla sektora gastronomicznego. Ich działanie opiera się przede wszystkim na myciu i odkażaniu różnego typu powierzchni. Są to także środki do zmywarek, preparaty do usuwania osadów czy detergenty radzące sobie z tłuszczem. Sprzedawane są w dość dużych opakowaniach. 

Jakie środki czystości nadają się do sprzątania podłóg?

Porządnie umycie podłogi wcale nie jest sprawą prostą. To powierzchnia, na której nadmiernie gromadzi się brud. Dlatego konieczne jest sięgnięcie w tym przypadku po profesjonalne środki czyszczące, które poradzą sobie z każdymi zabrudzeniami. Są to różnego typu płyny i preparaty do podłóg. 

Firmy sprzątające często stosują środki tworzące powłoki bardzo wytrzymałe. W efekcie podłoga staje się odporna na zarysowania i na ścieranie. Prezentuje się dobrze przez długi czas. Przeznaczone dla profesjonalistów środki czyszczące do podłóg sprzedawane są w opakowaniach o sporej pojemności. 

Przemysłowe środki czystości

Na końcu warto wspomnieć o przemysłowych środkach czystości, które zapewniają skuteczną dezynfekcję i usuwają różnorodne zabrudzenia. Wykorzystywane są powszechnie w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym czy rolniczym. Chemia przemysłowa to środki myjące i płyny do dezynfekcji. Są to produkty przeznaczone jedynie dla profesjonalistów.

Tradycyjne i profesjonalne środki czystości do sprzątania różni cena i zastosowanie. Warto o tym pamiętać podczas dokonywania zakupów. Czasem jedynie profesjonalna chemia do sprzątania jest w stanie poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami, także w domu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
platforma finansowa

Platforma Finansowa
finansowanie w pełni online.

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Sklep internetowy Shoper Premium